Spelschema för bouleturneringen

Här det kompletta spelschemat för 2019 års Bouleturnering

Slutspel och finalspel 11 oktober kl 15.00

Finalspelet går av stapeln ovillkorat fredag 11 oktober, dagen efter att Gladsaxgolfen har haft sin avslutning. Vi startar kl 15.00. Om något lag inte kan medverka är det helt enkelt så att de får lämna w.o. och då flyttas automatiskt tredjelaget i respektive grupp till semifinalspelet. Om de inte kan blir det fjärdelaget o.s.v. Ingen återvändo finnes, blir det snöstorm målar vi kloten röda, blir det ösregn sätter vi ankar på lillen, men finalspelet skall ske denna tidpunkt!!!!!
På kvällen efter finalspelet blir det med all sannolikhet lite firande.

Lennart o Tommy

Grupp A

Vecka 24

Gladsaxgården – 74:an
Bouledoggarna – Österkvarn
Gammeldansk – Kronoberg
Karossgården – Team Ängagården
Lönebostället – Team Banken

Vecka 25

74:an – Österkvarn
Kronoberg – Gladsaxgården
Team Ängagården – Bouledoggarna
Team Banken – Gammeldansk
Lönebostället – Karossgården

Vecka 26

Kronoberg – 74:an
Österkvarn – Team Ängagården
Gladsaxgården – Team Banken
Bouledoggarna – Lönebostället
Gammeldansk – Karossgården

Vecka 27

74:an – Team Ängagården
Team Banken – Kronoberg
Lönebostället – Österkvarn
Karossgården – Gladsaxgården
Gammeldansk – Bouledoggarna

Vecka 28

Team Banken – 74:an
Team Ängagården – Lönebostället
Kronoberg – Karossgården
Österkvarn – Gammeldansk
Gladsaxgården – Bouledoggarna

Vecka 29

74:an – Lönebostället
Karossgården – Team Banken
Gammeldansk – Team Ängagården
Bouledoggarna – Kronoberg
Gladsaxgården – Österkvarn

Vecka 30

Karossgården – 74:an
Lönebostället – Gammeldansk
Team Banken – Bouledoggarna
Team Ängagården – Gladsaxgården
Kronoberg – Österkvarn

Vecka 31

74:an – Gammeldansk
Bouledoggarna – Karossgården
Gladsaxgården – Lönebostället
Österkvarn – Team Banken
Kronoberg – Team Ängagården

Vecka 32

Bouledoggarna – 74:an
Gammeldansk – Gladsaxgården
Karossgården – Österkvarn
Lönebostället – Kronoberg
Team Banken – Team Ängagården

Grupp B

Vecka 24

Whistler – LoKet 56
Dammhejdan – AA 13
Gladeholm – 33:an
Baske – Boulaget
Per Ols – La Petanqaise

Vecka 25

LoKet 56 – AA 13
33:an – Whistler
Boulaget – Dammhejdan
La Petanqaise – Gladeholm
Per Ols – Baske

Vecka 26

33:an – LoKet 56
AA 13 – Boulaget
Whistler – La Petanqaise
Dammhejdan – Per Ols
Gladeholm – Baske

Vecka 27

LoKet 56 – Boulaget
La Petanqaise – 33:an
Per Ols – AA 13
Baske – Whistler
Gladeholm – Dammhejdan

Vecka 28

La Petanqaise – LoKet 56
Boulaget – Per Ols
33:an – Baske
AA 13 – Gladeholm
Whistler – Dammhejdan

Vecka 29

LoKet 56 – Per Ols
Baske – La Petanqaise
Gladeholm – Boulaget
Dammhejdan – 33:an
Whistler – AA 13

Vecka 30

Baske – LoKet 56
Per Ols – Gladeholm
La Petanqaise – Dammhejdan
Boulaget – Whistler
33:an – AA 13

Vecka 31

LoKet 56 – Gladeholm
Dammhejdan – Baske
Whistler – Per Ols
AA 13 – La Petanqaise
33:an – Boulaget

Vecka 32

Dammhejdan – LoKet 56
Gladeholm – Whistler
Baske – AA 13
Per Ols – 33:an
La Petanqaise – Boulaget

Comments are closed.